Bilden visar huvudingången till Medborgarinstitutet med skylten Medis ovanför

Kontakta Medis

Kansliet är öppet vardagar kl. 10.00–15.00 och finns på Styrmansgatan 1, med ingång från Torggatan.

Här finns information om oss som arbetar på Medis kansli. För resterande personal se sidan Medis lärare och sidan Kommunernas kontaktpersoner.

Medis kansli

Administratör, kansli

Camilla Bock, tel. 531 620, e-post camilla.bock@mariehamn.ax

Mia Johansson, tel. 531 620, epost mia.johansson@mariehamn.ax

Administratör, ekonomi

Linda Dahlblom, tel. 531 621, e-post linda.dahlblom@mariehamn.ax

Rektor

Johanna Kyander, tel. 531 620 (Medis växel) eller 0457 048 7206. 
E-post johanna.kyander@mariehamn.ax.
Säkrast anträffbar på kansliet vardagar kl. 10.00-12.00.

Biträdande rektor

Pia Engblom, tel. 531 637, e-post: pia.engblom@mariehamn.ax
Helena Westling, tel. 531 620 (Medis växel), e-post: helena.westling@mariehamn.ax

Medis kansli

Medborgarinstitutet, bildningssektorn
Styrmansgatan 1
Skapad 9.2.2021 08:49
Publicerad 9.2.2021 08:49
Uppdaterad 22.9.2022 10:08

This is a service provided by Google Translate. Please note that by using it, Mariehamns stad cannot guarantee the accuracy of the translation.